Památky a zajímavosti

Památky a zajímavosti v Ženevě

Ženeva

Ženeva, druhé největší město ve Švýcarsku, je známá jako centrum mezinárodní diplomacie a hostí největší počet mezinárodních organizací na světě. Toto město, situované na jihozápadě země, kde řeka Rhône vytéká z Ženevského jezera, je hlavním městem Republiky a kantonu Ženeva. Nabízí bohatou směs historie, kultury, nádherných parků a významných mezinárodních institucí.

Ženevské jezero a Jet d’Eau

Jednou z nejznámějších atrakcí Ženevy je Ženevské jezero, největší jezero ve Švýcarsku. U jeho břehu se tyčí slavná fontána Jet d’Eau, která je jednou z nejvyšších fontán na světě a stala se symbolem města. Příjemná promenáda kolem jezera je ideálním místem pro procházky a nabízí úchvatné výhledy na okolní Alpy a Juru.

Staré Město a jeho historické památky

Staré Město v Ženevě, s jeho úzkými uličkami a historickými budovami, je jako krok zpět v čase. Mezi jeho hlavní atrakce patří katedrála Saint-Pierre, kde kázal Jan Kalvín, jedna z klíčových postav protestantské reformace. Nevynechejte návštěvu Maison Tavel, nejstaršího domu v Ženevě, který dnes slouží jako Muzeum městské historie a každodenního života.

Palác národů (Palais des Nations) – Srdce diplomacie

Palais des Nations, sídlo Kanceláře Organizace spojených národů (United Nations Office), je jednou z nejdůležitějších mezinárodních budov v Ženevě. Prohlídky budovy nabízí exkluzivní pohled do světa mezinárodní diplomacie a jsou nezapomenutelným zážitkem.

Muzea a galerie

Ženeva je domovem mnoha světově proslulých muzeí a galerií. Mezi nejvýznamnější patří Musée d’Art et d’Histoire, které uchovává rozsáhlé sbírky umění a historických artefaktů, a Musée Ariana, specializující se na keramiku a sklo. Zajímavá jsou například také Patek Philippe museum, Muzeum dějin věd a Muzeum Červeného kříže a Červeného půlměsíce

Luxusní nákupní ulice a švýcarské hodinky

Pro milovníky nakupování nabízí Ženeva nesčetné možnosti. Slavná Rue du Rhône a okolní ulice jsou plné luxusních butiků, švýcarských hodinářských značek a klenotnictví, které představují to nejlepší ze švýcarské elegance a kvality.

Mezinárodní čtvrť a Červený kříž

Ženeva je také známá jako město, kde sídlí mnoho mezinárodních organizací. Navštivte mezinárodní čtvrť (International District“nebo také Quartier international a Muzeum Červeného kříže, které nabízí návštěvníkům pohled do historie a práce této důležité humanitární organizace.

Parky a botanická zahrada

Pro ty, kdo vyhledávají klid a přírodu ve městě, jsou zde krásné zelené prostory jako Parc La Grange, Parc des Bastion nebo Parc des Eaux-Vives. Ženevská botanická zahrada je dalším skvělým místem pro relaxaci a poznávání rozmanité flóry. Oblíbená je také Anglická zahrada (Jardin Anglais).

Výlety v okolí

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolí Ženevy, nabízí se výlety do blízkých vinařských oblastí, jako je Lavaux, nebo do malebných městeček a vesnic roztroušených kolem Ženevského jezera.

Ubytování

V Ženevě najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony. Mnoho z nich nabízí krásný výhled na jezero a hory.
Aktuální nabídka ubytování v Ženevě za nejlepší ceny s možností online rezervace

Ženeva nabízí nejen historické a kulturní bohatství, ale i moderní pohodlí a krásnou přírodu. Ať už se zajímáte o historii, umění, diplomacii nebo prostě jen o relaxaci u jezera, Ženeva má pro každého něco. S její jedinečnou kombinací mezinárodní atmosféry a švýcarské kvality je toto město opravdu jedním z nejvýjimečnějších měst v Evropě.