Památky a zajímavosti

Průvodce po památkách a zajímavostech Curychu

Curych

Curych, největší město Švýcarska, je známé svou směsicí historického kouzla a moderního městského života. Toto kosmopolitní město nabízí návštěvníkům bohatou paletu kulturních, historických a přírodních atrakcí. Od historických památek po moderní umění, od nádherných parků po živý noční život, Curych má co nabídnout každému. Zde je průvodce některými z nejlepších památek a zajímavostí, které Curych nabízí.

Staré Město (Altstadt)

Srdcem Curychu je jeho staré město, Altstadt, které je plné úzkých uliček a historických budov. Mezi hlavní atrakce patří:

Grossmünster: Impozantní románský kostel, který je jedním z nejznámějších symbolů města.
Fraumünster: Kostel známý svými vitrážemi od Marca Chagalla.
Niederdorf: Část starého města plná obchodů, kaváren a restaurací, ideální pro procházky.
Bahnhofstrasse: Bahnhofstrasse je jednou z nejluxusnějších nákupních ulic na světě. Tato ulice, která spojuje hlavní nádraží s jezerem, je domovem mnoha high-end obchodů, butiků a kaváren.

Curyšské Jezero

Curyšské jezero je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Můžete si zde pronajmout loď, zaplavat si nebo jen relaxovat na břehu a užívat si výhled na Alpy.

Kunsthaus Curych

Pro milovníky umění je Kunsthaus Curych nezbytnou zastávkou. Toto muzeum umění hostí rozsáhlou sbírku děl, od středověkého umění až po současná díla.

Uetliberg

Pro nádherný výhled na město a okolní krajinu se vydejte na Uetliberg, kopec, který dominuje městu. Je to oblíbené místo pro pěší turistiku a cyklistiku.

Švýcarské národní muzeum

Švýcarské národní muzeum nabízí pohled do švýcarské historie od pravěku po současnost. Muzeum je umístěno v impozantní budově ve stylu novogotiky.

Lindenhof

Lindenhof je návrší v centru města, je zde doloženo nejstarší osídlení v oblasti dnešního Curychu, dnes jde o klidný park na místech kde se nachází zbytky románského hradu a historické místo v centru Curychu. Nabízí krásný výhled na staré město, univerzitu a Limmat.

Curyšská Zoo

Curyšská zoo je jednou z nejlepších v Evropě a je domovem více než 360 druhů zvířat. Zoo se zaměřuje na ochranu druhů a nabízí návštěvníkům možnost vidět zvířata v prostředí, které co nejvíce připomíná jejich přirozené místa výskytu.

Curych je město s nekonečnými možnostmi, které kombinuje historické kouzlo s moderním pohodlím. Ať už máte zájem o historii, umění, přírodu nebo jen chcete prozkoumat živý evropský metropolitní život, Curych má pro každého něco. Jeho bohatá kultura, nádherné parky a nábřeží, spolu s prvotřídními muzei a galeriemi, dělají z tohoto švýcarského města ideální destinaci pro návštěvníky z celého světa.

Stáhněte si průvodce do kapsy pro Curych