Švýcarsko

Kam v zimě na výlet do Švýcarska?

Švýcarsko je v zimě jako vystřižené z pohádky, s jeho zasněženými Alpami, malebnými vesničkami a útulnými městy. Zde je několik tipů na výlety, které vám umožní prozkoumat kouzlo švýcarské zimy.

1. Zermatt a Matterhorn

Proč navštívit: Zermatt je jedním z nejznámějších lyžařských středisek ve Švýcarsku, s výhledem na ikonický Matterhorn. Nabízí vynikající lyžařské podmínky, úchvatné horské scenérie a mnoho après-ski možností.
Co dělat: Lyžování, snowboarding, horská turistika, návštěva Matterhornu, relaxace v horských chatách.

2. St. Moritz

Proč navštívit: St. Moritz (Svatý Mořic) je známý svým luxusem a kvalitním lyžováním. Je to místo s bohatou historií a nabízí jedny z nejlepších sjezdovek a běžeckých tratí v zemi.
Co dělat: Lyžování, běžecké lyžování, bobování, návštěva lázní, procházky po zamrzlém jezeře.

3. Interlaken

Proč navštívit: Interlaken je ideální pro ty, kteří hledají kombinaci dobrodružství a relaxace. Leží mezi dvěma jezery a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory.
Co dělat: Paragliding, horská turistika, návštěva Jungfraujoch (nejvyšší železniční stanice v Evropě), plavby po jezeře.

4. Grindelwald

Proč navštívit: Grindelwald je malebná horská vesnice, která je ideálním výchozím bodem pro průzkum Jungfrau regionu.
Co dělat: Lyžování, snowboarding, sáňkování, návštěva ledovcové soutěsky Grindelwald.

5. Lucern

Proč navštívit: Lucern (Luzern) je krásné město s historickým centrem, obklopené horami. V zimě je to magické místo s tradičními švýcarskými trhy a koncerty.
Co dělat: Procházky po starém městě, návštěva Kaplů mostu a Lucernského jezera, výlety do hor.

6. Davos

Proč navštívit: Davos je nejen známý jako hostitel Světového ekonomického fóra, ale také jako skvělé lyžařské středisko s rozsáhlými sjezdovkami.
Co dělat: Lyžování, snowboarding, bruslení, návštěva wellness a lázní.

7. Montreux

Proč navštívit: Montreux, ležící na břehu Ženevského jezera, je známé svým vánočním trhem a úchvatným výhledem na Alpy.
Co dělat: Návštěva vánočních trhů, procházky po promenádě, výlety do okolních vinic.

Švýcarsko v zimě nabízí něco pro každého – ať už hledáte adrenalinové zimní sporty, relaxaci v luxusních lázních, nebo jen chcete obdivovat zasněžené horské vrcholy. Každé z těchto míst nabízí jedinečný zážitek a umožňuje vám prožít kouzlo švýcarské zimy.