Památky a zajímavosti

Průvodce po památkách a zajímavostech v Bernu

Bern

Bern, hlavní město Švýcarska, je město s bohatou historií, zachovalou středověkou architekturou a živou kulturou. Toto malebné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, nabízí návštěvníkům jedinečný mix historických památek, umění, přírody a švýcarské kultury.

Staré Město

Srdcem Bernu je jeho staré město s úzkými uličkami a hrázděnými domy. Procházka po těchto historických ulicích odhaluje mnoho z nejvýznamnějších památek města. Mezi hlavní atrakce patří Zytglogge, středověká hodinová věž s pohyblivým astronomickým hodinovým strojem, a Bernská katedrála (Berner Münster), nejvyšší kostelní věž ve Švýcarsku.

Medvědí park

Bern je známý svými medvědy, kteří jsou městským symbolem. Medvědí park (BärenPark), kde můžete vidět medvědy v jejich přirozeném prostředí, je populární atrakcí pro rodiny i ostatní návštěvníky.

Federální palác

Federální palác (Bundeshaus), sídlo švýcarské vlády a parlamentu, je impozantní budova, která stojí za návštěvu. Nabízí pravidelné prohlídky, kde se můžete dozvědět více o švýcarském politickém systému a historii.

Umění a kultura

Bern má bohatou kulturní scénu s mnoha muzei a galeriemi. Mezi nejvýznamnější patří Zentrum Paul Klee, které hostí největší sbírku děl slavného švýcarského malíře Paula Klee, a Historické muzeum Bernu, které je největším historickým muzeem ve Švýcarsku.

Rosengarten

Rosengarten je krásná zahrada s více než 200 druhy růží. Nabízí úchvatný výhled na staré město a je ideálním místem pro odpočinek a piknik.

Řeka Aara

Řeka Aara (Aare), která protéká městem, je oblíbeným místem pro plavání a vodní sporty v létě. Přilehlé parky a promenády jsou perfektní pro procházky, jogging nebo jen pro relaxaci.

Gastronomie

V Bernu můžete ochutnat tradiční švýcarskou kuchyni, včetně fondue, raclette a švýcarské čokolády. Město nabízí řadu restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat místní i mezinárodní speciality.

Ubytování

Bern nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po útulné penziony. Mnoho z nich se nachází v centru města, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.
Aktuální nabídka ubytování ve Švýcarském Bernu za nejlepší ceny s možností online rezervace

Bern je město s jedinečnou kombinací historie, kultury a přírody. Jeho bohaté dědictví, spolu s moderními atrakcemi a přátelskou atmosférou, dělá z Bernu ideální destinaci pro návštěvníky hledající autentický švýcarský zážitek.